Citát
Iustitia

 

 
Úvodní strana
Dokumenty lidská práva
Dokumenty sociální otázky
Ostatní dokumenty
Statut
Kontakt
Dokumenty sesterských organizací
Centrum pro sociální učení
Spolupracovníci
Informace
 

Stanovisko k novele zákona o registrovaném partnerství

K diskusi k výroku ústavního soudu, jímž zrušil zákaz adopce dětí registrovanými homosexuálními páry, a k novele zákona č. 115 /2006Sb. o registrovaném partnerství: Je nutné, abychom si uvědomili, že existuje něco ještě hlubšího a zásadnějšího než naše svoboda a naše práva, a to respekt k druhým, zvláště k těm, kteří své oprávněné potřeby nemohou prosadit sami. Jako jsou děti, jimž chybí fungující biologická rodina.

„Jak nás vidí“

Rada Iustitia et Pax pod záštitou předsedy biskupa Václava Malého zve na seminář „Jak nás vidí“ Více, než dialog. Pohled příchozích na nás. Pohled místních na příchozí. Váhání, pomocná ruka, entusiasmus, frustrace. Nové fenomény, nové výzvy. Datum konání: 21. 11. 2015 od 10 do 15 hodin Místo konání: Klub u Panny Marie Sněžné (Klub u PMS), Jungmannovo náměstí, Praha 1

Etický rozměr městského plánování

Developerská výstavba je dnes stále silnější téma veřejné debaty – staví se velké kancelářské, obytné či obchodní soubory. Soukromí developeři maximálně vytěžují území, často na úkor okolních obyvatel. Mizí zeleň, místa setkávání a rekreace, výhledy; přetěžuje se doprava, nedostává se míst ve školkách a školách. Zisky z výstavby jsou soukromé, následky musí řešit z našich daní veřejná správa. Obchodní centra si do svých pasáží přetahují to zajímavé z veřejného prostoru – promenády, sezónní a sváteční trhy. Platí přitom jejich pravidla – kdo je nuzně oblečený, nesmí vstoupit, neplatí zde petiční právo, nejde vytáhnout fotoaparát.

Zmizí geriatrie ze základních klinických oborů?

Stanovisko k navrhovanému vyřazení geriatrie ze samostatných medicínských oborů.

V soupeření mezi "eurooptimisty" a "euroskeptiky" zaniká debata o dalším směřování společného soužití v Evropě

Debatu o společných evropských vizích, zdá se zcela zastínilo řešení dílčích praktických otázek. Bez široké shody na základních východiscích a dlouhodobých vizích, budou ale sebelépe míněné dílčí kroky často vnímány jako diskutabilní a nedostatečně legitimní.

Stránkování:   1 2 
 

English German

Infoservis
6.12.2010
Jak to vidí host biskup Václav Malý
18.10.2010
K východiskům dlouhodobé péče
14.10.2010
Nobelova cena za mír: Svět disidenta oslavuje, Čína vyhrožuje Norsku
14.10.2010
V jádru evropských politik musí být ochrana lidské důstojnosti, sociální soudržnost a udržitelný rozvoj
29.9.2010
Persecution against Christians